Hasköy Güner Akın Lisesi Forumuna Misafir


  Ek kontenjanlar başladi

  Paylaş
  ali bayar
  ali bayar
  Ali Bayar
  Ali Bayar

  Erkek
  Kayıt tarihi : 15/09/07
  Mesaj Sayısı : 1149
  Yaş : 29
  Nerden : İST
  Ad Soyad : aLi bayaR
  Okul No : 2664
  Sınıfım : 11 / Tm-C
  Okul Durumu : Mezun

  Burcum : Akrep
  Tuttuğu Takım :
  Ruh Halim :

  Rep Gücü : 15840
  Rep Puanı : 9
  Mezuniyet Yılı : 2007

  Ek kontenjanlar başladi

  Mesaj tarafından ali bayar Bir Salı 7 Ekim - 19:40:54

  2008-ÖSYS EK YERLEŞTİRME


  2008-2009 öğretim yılı için merkezi yerleştirmede boş kalan, yerleştirilen adayların kayıt yaptırmaması nedeniyle boşalan ve 2008-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu yayınlandıktan sonra açılan yükseköğretim programlarının kontenjanlarına 2008-ÖSYS sonuçlarına göre ÖSYM tarafından ek yerleştirme yapılacaktır.

  Adaylar “2008-ÖSYS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzu’nu 8-13 Ekim 2008 tarihleri arasında ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticilikleri ile satış noktalarından 3,00 YTL karşılığında satın alabilecekler ve 8 Ekim 2008 tarihinden itibaren ÖSYM’nin internet sitesinde de görebileceklerdir. Adaylar kılavuz ücreti ile tercihlerini Başvuru Merkezi aracılığıyla yaptıklarında ödeyecekleri 3,00 YTL tutarındaki hizmet ücreti dışında başka bir ücret ödemeyeceklerdir. Posta ile Merkezimize gönderilen Tercih Formları işleme alınmayacaktır. ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticilikleri ile Kılavuz satış noktalarının adresleri gazete ilanında ve ÖSYM’nin internet sitesinde yayınlanacaktır.

  Tercih işlemi Başvuru Merkezi aracılığıyla veya kişisel olarak internet üzerinden 8-13 Ekim 2008 tarihleri arasında yapılacak ve bu süre kesinlikle uzatılmayacaktır.

  2008-ÖSYS Merkezi yerleştirmede bir yükseköğretim programına yerleştirilmiş olan adaylar (Açıköğretim Fakültesinin kontenjansız programlarına yerleşenler hariç) ek yerleştirmede tercih yapma hakkına sahip değildir. Ek yerleştirmede tercih yapabilmek için, 2008-ÖSYS merkezi yerleştirmede hiçbir yere yerleştirilmemiş (veya Açıköğretimin Fakültesinin kontenjansız programlarına yerleştirilmiş) olmak gerekir. Bunun dışında aşağıdaki kurallar geçerli olacaktır:

  a) Yeni açılan yükseköğretim programları ile merkezi yerleştirme de kontenjanı dolmayan ve en küçük puanı oluşmayan yükseköğretim programları ilgili puanı hesaplanmış tüm adaylar tarafından tercih edilebilecektir.

  b) Merkezi yerleştirmede kontenjanı dolan ve en küçük puanı oluşan, ancak yerleştirilen adaylardan birkaçının kayıt yaptırmaması nedeniyle kontenjan açığı oluşan lisans programlarını ve Tablo-3B’deki önlisans programlarını yalnız programın en küçük puanına eşit veya daha büyük puana sahip olan adaylar tarafından tercih edilebilecektir. Tablo-3A’daki önlisans programları için en küçük puan koşulu aranmayacaktır.

  2008-ÖSYS’de sadece sınavsız geçiş için başvuran adaylardan açıköğretimin kontenjansız programları hariç bir yükseköğretim programına yerleşmemiş olanlar da 2008-ÖSYS ek yerleştirmeye başvuracaklardır. Bu adaylar Tablo-3A’dan kendi alanları ile ilgili programları tercih edebilirler. Tablo-3A, Tablo-3B , Tablo-4 ve ek yerleştirme kurallarına ilişkin bilgiler 2008-ÖSYS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzunda yer alacaktır. Genel lise mezunları ek yerleştirme için Tablo-3A’da yer alan önlisans programlarını da tercihleri arasında gösterebilecekler ve ilgili yasa gereğince meslek lisesi mezunlarına öncelik tanınmak koşulu ile yerleştirilebileceklerdir.2008 yılında özel yetenek sınavı ile öğrenci alan yükseköğretim programlarına kesin kayıt yaptırmış olanlar da 2008-ÖSYS ek yerleştirmeye başvurabilirler.

  Ek yerleştirme işlemleri, 2008-ÖSS Öğrenci Seçme Sınavı Kılavuzu, 2008-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu ile 2008-ÖSYS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzunda belirtilen esaslara göre yapılacaktır.

  Kamuoyuna duyurulur.  Prof. Dr. A. Ünal YARIMAĞAN

  ÖSYM Başkanı


  _________________
  Hayatı yudumla..![i]

   Forum Saati Perş. 24 Ocak - 4:05:11