Hasköy Güner Akın Lisesi Forumuna Misafir


  Pilot ve hostesler Vakko giyecek

  Paylaş
  avatar
  Misafir
  Misafir

  160108

  Pilot ve hostesler Vakko giyecek

  Mesaj tarafından Misafir


  Türk Hava Yolları'nın (THY) personel kıyafetlerini yenilemek için açtığı ihaleyi Vakko kazandı.

  Alınan bilgiyle göre, eleştirilere rağmen Cemil İpekçi'nin tasarımlarını iki yıl üzerlerinde taşıyan hostes ve pilotların üniformaları Vakko tarafından yenilenecek.

  İpekçi'nin tekrar ihaleyi kazanıp kazanmayacağı tartışmaları altında yapılan ihale dün THY Genel Müdürlük binasında sonuca bağlandı.

  İhalenin bedeline ilişkin bir açıklama yapılmadı. Kıyafetleri yenileme planında şirketin 75 yıl kutlamalarının da etkili olduğu, ilk etapta pilot ve uçuş harekat uzmanlarının üniformalarının yenileneceği öğrenildi.

  Gazetelere verilen ihale duyurusunda; ''Personel başına iki adet olmak üzere 2 bin 262 erkek, 30 kadın üniforma, kişi başı 3 adetten 3 bin 873 erkek, 45 kadın uzun kollu gömlek, 150'şer adet pardösü, hırka, kaşkol, 850 adet şapka ve 168 adet de kravat satın alınacak. Kabin memurlarına ise 1994 çift kadın, 683 çift erkek kışlık ayakkabı ile 1994 çift hosteslerin kabinde servis yaparken kullandıkları "babet" olarak adlandırılan düz tabanlı ayakkabı alımı yapılacak.'' denildi.

  Modacı Cemil İpekçi, iki yıl önce THY'nin uçuş ve yer personelinin üniformalarıyla yeni alınan uçakların kabin tasarımlarını gerçekleştirmişti. İpekçi'nin özellikle hostes kıyafetleri için THY'ye gelen mektuplarda; gömlekte kullanılan açık sarı rengin, kirli görünüm oluşturduğu, pantolon ve eteklerin kenarındaki simli lale deseninin ise uzaktan sökük gibi görüldüğünden şikayet ediliyordu.

  CİHAN
  Bu yazıyı burda paylaş : diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

  avatar

  Mesaj Bir Perş. 17 Ocak - 22:07:12 tarafından ali bayar

  ne güseL:D:D
  avatar

  Mesaj Bir Cuma 8 Şub. - 15:45:10 tarafından OzAn

  ßuda oyLe Smile paran olacakki giresin.Very Happy
  avatar

  Mesaj Bir Salı 12 Şub. - 11:01:55 tarafından duygusuzduygu

  vay anasını hostes olmak vardıı ta sıfat fisik müsait diil allah kahretsinn:P:P:P
  avatar

  Mesaj Bir Salı 12 Şub. - 18:07:05 tarafından OzAn

  Ainen ßen piLot oLsam varya ooo maceraya ßæhk sen Smile

   Forum Saati Salı 18 Ara. - 13:58:50