Hasköy Güner Akın Lisesi Forumuna Misafir


  9 Türk'ü yakan şüphelinin eşkalinde sona doğru

  Paylaş
  avatar
  ali bayar
  Ali Bayar
  Ali Bayar

  Erkek
  Kayıt tarihi : 15/09/07
  Mesaj Sayısı : 1149
  Yaş : 29
  Nerden : İST
  Ad Soyad : aLi bayaR
  Okul No : 2664
  Sınıfım : 11 / Tm-C
  Okul Durumu : Mezun

  Burcum : Akrep
  Tuttuğu Takım :
  Ruh Halim :

  Rep Gücü : 15729
  Rep Puanı : 9
  Mezuniyet Yılı : 2007
  140208

  9 Türk'ü yakan şüphelinin eşkalinde sona doğru

  Mesaj tarafından ali bayar  Almanya'nın Ludwigshafen kentindeki yangın faciası hakkında yürütülen soruşturmadan sorumlu Frankenthal Savcısı Lothar Liebig, ellerinde bir robot resim bulunduğu şeklindeki haberlerin doğru olmadığını ancak iki kız kardeşin verdiği ifadeler doğrultusunda bir kişininin robot resminin yapıylaşa çalışıldığını açıkladı.  Liebig, düzenlediği basın toplantısında, yanan binada daha önce birini gördüklerini söyleyen Aylin ve Bedriye adlı kız kardeşlerin ifadelerinin alınmasının henüz tamamlanmadığını belirtti. Bu kız kardeşlerin verdikleri ifadeler doğrultusunda bir kişinin resminin yapılmaya çalışıldığını kaydeden Liebig, ancak bunun soruşturma için kullanılabilecek bir resim olmadığını ifade etti. Liebig, “Elimizde soruşturma için faydalanabileceğimiz bir robot resim yok” dedi.
  Kendisinin de basında çıkan haberleri izlediğini, bu nedenle bazı önemli konulara değinmek istediğini ifade eden Liebig, yanan binanın yakınlarında görüldüğü ve daha sonra yakınlardaki bir benzinciye gittiği belirtilen şahısla ilgili olarak yapılan tüm değerlendirmeler sonucunda, böyle bir kişinin bulunmadığının anlaşıldığını söyledi.
  Bir kundakçının mektubunun ortaya çıktığı şeklindeki haberin de doğru olmadığını kaydeden Liebig, yapılan itinalı araştırmalar sonucunda, bu mektubun belki şaka amaçlı ya da yabancı düşmanlığıyla ortalığı daha da karıştırmaya çalışan bir kişi ya da kişiler tarafından yazılmış olabileceğinin, ancak kesinlikle ciddiye alınacak bir mektup olmadığının tespit edildiğini bildirdi.
  Liebig, itfaiyenin olay yerine geç gelmiş ve bazı hatalar yapmış olabileceği yolundaki haber ve yayınların da kesinlikle doğru olmadığını belirtti ve haber yazımında gerekli itinanın gösterilmesini istedi.
  Yangının çıkış nedenini şimdilik açıklayabilecek durumda olmadıklarını ifade eden Liebig, “araştırmaların ortasında olduklarını ve daha yapacak çok iş olduğunu, her yönde soruşturma yapmaya devam ettiklerini” kaydetti.
  Liebig, yangının nedeni hakkında hiç bir olasılığı dışlamadıklarını, çıkış yeri hakkında daha önce bilgi verdiklerini belirterek, “Ancak yangının ne zaman ve nasıl çıktığı yönünde elimizde hala bir bilgi yok. Hala çok sayıda görgü tanığının ifadeleri alınıyor. Gerekirse soruşturmaları daha da derinleştireceğiz. Soruşturmalar sırasında hastanelerdeki yaralıların ve yangında hayatını kaybedenlerin yakınlarının durumlarını da dikkate almak durumundayız” dedi.
  Polis memuru Eberhard Weber de basın toplantısında, “Soruşturma Komisyonunda 78 kişi görev yapıyor. Yangının bodrum katında çıktığını biliyoruz, ancak nasıl çıktığını bilmiyoruz. Araştırmalarımıza Türkiye'den de bir uzman katıldı. Birkaç günden bu yana bizimle araştırma yapıyor” dedi.
  Araştırmaların daha da uzun sürebileceğini, bu süre içinde binanın çökme tehlikesinden dolayı basın mensuplarının bina içine girmesine izin vermeyeceklerini ifade eden Weber, hayatını kaybedenlerin yakınlarının cenaze törenine katılmak amacıyla Türkiye'ye gittiklerini ve gelecek hafta içinde dönmelerini beklediklerini kaydetti.
  Weber, bugüne kadar 101 ipucunu değerlendirdiklerini, önemli gördükleri 23 ipucu üzerinde daha fazla değerlendirme yapılacağını, bu yapılırken diğer ipuçlarına dönülmesi gerekebileceği için soruşturmanın ne kadar süreceği hususunda bilgi veremeyeceğini sözlerine ekledi.


  _________________
  Hayatı yudumla..![i]
  Bu yazıyı burda paylaş : diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

  avatar

  Mesaj Bir Çarş. 26 Mart - 7:26:39 tarafından OzAn

  Ya oLm ßuLamazLar ßu gune Kadar ne ßulundu o ßulunucak..?

   Forum Saati Salı 18 Ara. - 12:24:03