Hasköy Güner Akın Lisesi Forumuna Misafir


  İstanbul'da okullar yarın tatil

  Paylaş
  avatar
  3m!R_qFB
  Moderatör
  Moderatör

  Erkek
  Kayıt tarihi : 18/09/07
  Mesaj Sayısı : 317
  Yaş : 29
  Nerden : Tarabya
  Okul Durumu : Öğrenci

  Burcum : Oğlak
  Tuttuğu Takım :
  Ruh Halim :

  Rep Gücü : 12328
  Rep Puanı : 0
  170208

  İstanbul'da okullar yarın tatil

  Mesaj tarafından 3m!R_qFB


  İstanbul Valisi Muammer Güler, yarın İstanbul'daki tüm ilk ve orta dereceli okulların tedbir amacıyla tatil edildiğini açıkladı.

  Vali Güler, aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan özürlü personel ile hamilelerin de idari izinli sayılacaklarını bildirdi.

  KOCAELİ

  Kocaeli'nde yoğun kar yağışı nedeniyle ilköğretim okulları ve liseler ile Kocaeli Üniversitesi'nde yarın eğitime ara verildiği bildirildi.

  Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, il genelinde etkili olan yoğun kar yağışı dolayısıyla ilk ve orta dereceli okullar 18 Şubat Pazartesi günü tatil edildi.

  Kocaeli Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan açıklamada ise yoğun kar yağışı nedeniyle 18 Şubat Pazartesi günü bütün fakülte ve yüksek okullarda eğitime ara verildiği bildirildi. Açıklamada, üniversitede eğitim ve öğretimin 19 Şubat Salı günü yeniden başlayacağı kaydedildi.

  ZONGULDAK'TA KAR YAĞIŞI

  Zonguldak merkez ve merkez ilçeye bağlı köylerdeki ilköğretim okulları ve liselerde öğrenime yarın ara verildiği bildirildi.

  Zonguldak Valisi Yavuz Erkmen,dün akşam saatlerinden itibaren bölgede kar yağışı ve tipinin etkili olmasından dolayı merkez ilçe ve merkez ilçeye bağlı köylerdeki ilköğretim okulları ile liselerde yarın öğrenime ara verildiğini söyledi.

  Erkmen, Ereğli, Alaplı, Çaycuma, Gökçebey ve Devrek ilçelerindeki okullar konusunda ise hava şartlarına göre kaymakamlara yetki verildiğini kaydetti.

  TOKAT'TA EĞİTİME 2 GÜN ARA VERİLDİ

  Tokat il merkezindeki ilk ve orta dereceli okullarda olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime 2 gün ara verildi.

  Tokat Vali Vekili Şükrü Çakır,kent merkezi ve ilçelerde etkili olan kar yağışının yarın da devam etmesinin beklendiğini söyledi.Bazı ilçelerde kar kalınlığının 40 santimetreyi, bazı ilçelerde ise 70 santimetreyi bulduğunu belirten Çakır, il merkezindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 2 gün ara verildiğini ifade etti.Çakır, şunları kaydetti:

  'Yarın program devam edeceği için öğrenciler okula gelmek zorunda kalacaklardı. Bir kısım öğrencilerimiz taşımalı eğitim gördükleri için onlar gelemeyecekti. Öğrencilerimizin okula geldiklerinde üşümemeleri ve genel bir hastalığa yol açmamak için il merkezimizde ilk ve orta dereceli okullarımızı 2 gün tatil ettik. İlçelerimizde inisiyatif kaymakamlarımızda olduğu için duruma göre 2 veya 3 gün tatil edecekler.''

  KIRŞEHİR'İN ÇİÇEKDAĞI İLÇESİNDEKİ OKULLARDA EĞİTİME 2 GÜN ARA VERİLDİ

  Kırşehir'in Çiçekdağı ilçesindeki okullarda kötü hava koşulları nedeniyle 2 gün eğitim ve öğretime ara verildi.

  Çiçekdağı Kaymakamı Sedat Eliuz, AA muhabirine, ilçede kar kalınlığının 35 santimetreyi bulduğunu, karla birlikte tipinin hayatı büyük ölçüde olumsuz etkilediğini söyledi.

  Eliuz, ''Yaptığımız değerlendirme sonucunda ilçemiz genelindeki ilköğretim, lise ve dengi okulların yarın ve salı günü tatil edilmesini uygun bulduk'' dedi.

  SAKARYA ÜNİVERSİTESİ'NDE EĞİTİME YARIN ARA VERİLDİ

  Yoğun kar yağışı nedeniyle Sakarya Üniversitesi'nde (SAÜ) eğitime yarın ara verildi. SAÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman, kar nedeniyle kampüsteki ara yolların kapalı olduğunu belirtti.

  Olası riskleri göz önüne aldıklarını kaydeden Durman, şunları söyledi:''Pazartesi günü eğitim ve öğretime ara verme kararı aldık. Şu an için yönetim olarak kampüsteyiz ve ana yolların açık olmasına rağmen, ara yolların kapalı olduğunu gördük. Pekçok öğrencimiz il dışından geldiği için ulaşım konusunda sıkıntıya düşmemeleri açısından böyle bir karar almayı uygun gördük. Öğrencilerimizin sıkıntıya düşmemesi ve olası bir riskle karşılaşmamaları için eğitime bir gün ara verme kararı aldık.''

  KASTAMONU'NUN TOSYA İLÇESİNDE EĞİTİME 2 GÜN ARA VERİLDİ

  Yurdu etkisi altına alan olumsuz hava koşulları nedeniyle Kastamonu'nun Tosya ilçesinde eğitime 2 gün ara verildi.

  Kastamonu'nun Tosya İlçesi Kaymakamı Aydın Aslanyurt, ilçede olumsuz hava koşulları yüzünden ilköğretim ve liselerde eğitime 2 gün ara verildiğini söyledi.

  SAKARYA'DAKİ OKULLARDA EĞİTİME 1 GÜN ARA VERİLDİ

  Yoğun kar yağışı nedeniyle Sakarya'daki okullarda eğitime 1 gün ara verildi.

  İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yazıcı, hava muhalefeti nedeniyle il genelindeki ilköğretim ve liselerde eğitime yarın ara verildiğini bildirdi.

  Sakarya'daki ilköğretim ve liselerde 19 Şubatta ders başı yapılacak.

  KONYA'DA BAZI OKULLARDA EĞİTİME YARIN ARA VERİLDİ

  Kar yağışı nedeniyle Konya'da ilköğretim ve ortaöğretim okulları ile Selçuk Üniversitesinde eğitime yarın ara verildi.

  Konya İl Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin, gece saatlerinde başlayan ve kent merkezinde halen devam eden yoğun kar yağışının yaşamı olumsuz etkilediğini söyledi. Şahin, kar yağışı nedeniyle merkezde ilköğretim ve orta dereceli okullarda eğitime yarın ara verildiğini kaydetti.

  Öte yandan Beyşehir ile Kulu ilçelerinde de eğitime bir gün ara verildi. Selçuk Üniversitesi Rektörlüğü de yarın bağlı ilçelerdeki yüksekokullar dahil üniversitede eğitime bir gün ara verileceğini bildirdi.

  KAHRAMANMARAŞ'TA BAZI OKULLARDA EĞİTİME ARA VERİLDİ

  Yoğun kar yağışı nedeniyle Kahramanmaraş merkez ve bağlı köylerde eğitime 1 gün, Andırın ilçesinde ise 2 gün ara verildi.

  Kahramanmaraş Vali Yardımcısı Kürşat Kırbıyık, yaptığı açıklamada, hava muhalefeti nedeniyle Kahramanmaraş merkez ve merkeze bağlı köylerde eğitime 1 gün ara verildiğini belirtti.

  Andırın ilçesinde ise yağış nedeniyle eğitime 2 gün ara verildiğini ifade eden Kırbıyık, diğer ilçelerdeki durumu daha sonra değerlendireceklerini kaydetti.

  BALIKESİR GENELİNDE EĞİTİME BİR GÜN ARA VERİLDİ


  Yoğun kar yağışı nedeniyle Balıkesir genelinde eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

  Balıkesir Valiliğinden alınan bilgiye göre, kar yağışının yaşamı olumsuz etkilediği Balıkesir ve ilçelerindeki ilköğretim okulları ile liselerde eğitime bir gün ara verildi.

  İl merkezi ile bağlı ilçe ve köylerdeki okullarda 19 Şubatta ders başı yapılacağı belirtildi.

  ÇORUM VALİLİĞİ YOĞUN KAR YAĞIŞI NEDENİYLE YARIN EĞİTİME ARA VERİLDİĞİNİ AÇIKLADI

  Ukrayna üzerinden gelen soğuk hava ve kar yağışı, Çorum'da hayatı felç etti. Kar ve tipi nedeniyle Çorum'un çevre iller ve ilçelerile bağlantısı kesildi.

  Çorum Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, 18 Şubat Pazartesi günü okullar tatil edildi.

  Çorum'da dün başlayan kar yağışı aralıklarla devam ediyor. Gece saatlerinden itibaren tipi şeklinde görülen ve etkisini artıran kar yağışı, hayatı olumsuz yönde etkiledi. Kar nedeniyle ulaşım güçlükle sağlanıyor. Karayolları, Köylere Hizmet Götürme Birliği ve Belediye ekipleri yol açma çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

  Tipinin etkili olduğu yüksek kesimlerde açılan yollar tekrar karla kaplanıyor. Çorum'dan Ankara ve Samsun istikametlerinde ulaşım zor sağlanırken, Yozgat ve Amasya yolları uzun süre trafiğe kapandı. İlçe yollarında ulaşım ise tamamen durdu. Kent genelindeki tüm köy yollarının kapalı olduğu bildirilirken, ilgili ekiplerin yoğun bir çalışma içine girdiği açıklandı.
  Şehirlerarası yollarda çok sayıda araç kar engeline takıldı. Farklı bölgelerde çok sayıda trafik kazası meydana geldi. Hava şartları spor müsabakalarını da etkiledi. Çorum Amatör Küme'de oynanacak olan futbol maçlarının tamamı iptal edildi.

  Bu arada, Çorum Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, 18 Şubat Pazartesi günü okullar tatil edildi. Kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşımın sağlıklı yapılamadığı bildirilen açıklamada, yatılı ilköğretim okulları, taşımalı eğitim yapılan okullar ile belde ve köylerdeki ilköğretim ve birleştirilmiş sınıflı okullarda 18 Şubat'ta bir gün süre ile eğitime ara verildiğini bildirildi.

  BURSA KENT MERKEZİ VE İLÇELERİNDE EĞİTİME BİR GÜN ARA VERİLDİ

  Bursa kent merkezi ve ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

  Bursa Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışının yarın öğle saatlerine kadar devam edeceği belirtildi.

  Taşımalı sistemde meydana gelecek ciddi aksamaların ve öğrencilerin güvenliği ile okula ulaşmalarında meydana gelebilecek olumsuzlukların önüne geçilmesi amacıyla il merkezi ve ilçelerde, 18 Şubat Pazartesi günü eğitim ve öğretime bir gün süreyle ara verildiği kaydedildi.

  (AJANSLAR)


  _________________
  нA¥LAڃ
  Bu yazıyı burda paylaş : diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

  avatar

  Mesaj Bir Paz 17 Şub. - 18:19:51 tarafından ali bayar

  hadi hayırlısııı gerçi bize okul yok ama Very Happy:Dokuyanlar sevinsin artık
  avatar

  Mesaj Bir Çarş. 26 Mart - 7:27:34 tarafından OzAn

  tah ne zamannın haßeri duruo haLen..

   Forum Saati Salı 18 Ara. - 12:24:00