Hasköy Güner Akın Lisesi Forumuna Misafir


  OkuLumuzun Tarihçesi .!

  Paylaş
  avatar
  OzAn
  Yönetici
  Yönetici

  Erkek
  Kayıt tarihi : 15/09/07
  Mesaj Sayısı : 2004
  Yaş : 30
  Nerden : IstanbuL - ßeyoğLu
  Ad Soyad : ÇELİK
  Okul No : 3508
  Sınıfım : 11 SosyaL (ß)
  Okul Durumu : Mezun

  Burcum : Aslan
  Tuttuğu Takım :
  Ruh Halim :

  Rep Gücü : 12247
  Rep Puanı : 4
  Mezuniyet Yılı : 2002 - 2006

  OkuLumuzun Tarihçesi .!

  Mesaj tarafından OzAn Bir Çarş. 26 Eyl. - 22:35:29

  Hasköy Lisesi 1972 – 1973 Öğretim Yılında 16 derslikli olarak ve 14 öğretmen ile eğitim öğretime açılmıştır. Okulumuz adını, bulunduğu semt olan Hasköy' den almıştır. Okulumuzun kurucu müdürü, Kemal ÖZTÜRK olup daha sonra Ergül AYKOL, Necmettin ECEVİT, Yücel TİMUROĞLU, Mustafa TİRYAKİ müdür olarak görev almışlar ve en son olarak Ramazan ÇALBAYRAM müdürlük görevini sürdürmektedir.

  Okulumuz, açıldığından 1993 – 1994 öğretim yılına kadar ortaokul ve lise olarak öğretime devam etmiş, bu yıldan itibaren ise sadece lise kısmı ile hizmet vermektedir. 1996 – 1997 öğretim yılından 2007–2008 öğretim yılına kadar, okulumuzda Genel Lise eğitiminin yanında, Yabancı Dil Ağırlıklı Lise eğitimi de verilmiştir.

  2000 – 2001 öğretim yılında, bağışçı Güner AKIN tarafından okulun restorasyonu üstlenilmiş ve restorasyon çalışmaları nedeniyle, bu yılda Cemal Artüz İlköğretim Okulu ek binasında eğitim öğretime devam edilmiştir. restorasyonu tamamlandıktan sonra okulumuzun adı GÜNER AKIN LİSESİ olarak değiştirilerek 2001-2002 öğretim yılında yeniden faaliyete başlamıştır.

  Okulumuzun tüm alanı, 3030 m2 olup bahçe alanı 1575 m2 dir. Bahçemiz her yıl baharda çiçeklendirilir, ağaçların bakımı yapılır ve çevresi düzenlenir. Okul bahçemizin bir kısmı da, öğrenciler için çeşitli spor faaliyetlerine yönelik ve gezinti alanı olarak düzenlenmiştir.  Okulumuzda bir adet çok amaçlı salon bulunmaktadır. Üç idare odası, bir memur odası, bir dernek odası,bir rehberlik odası ve iki öğretmenler odası bulunmaktadır.3283 adet kitap bulunan okul kütüphanemiz sürekli bir şekilde öğrencilerimize açık olarak faaliyetini sürdürmektedir. Okulumuzda müzik ve resim dersleri, özel olarak bu dersler için düzenlenmiş olan odalarda yapılmaktadır. Kimya ve fizik laboratuarları da kullanıma açık olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Ayrıca 2005-2006 öğretim yılında faaliyete geçen 24+1 ve 15+1 bilgisayarlı Bilgi Teknolojisi sınıfları da okulumuz bünyesinde hizmet vermektedir. Okulumuzdaki rehberlik faaliyetleri de, bu hizmet için düzenlenmiş olan ayrı bir odada yürütülmektedir. Rehberlik Servisince, öğrencilerle psikolojik danışma, grup çalışmaları, veli-öğretmen-öğrenci görüşmeleri, alan seçimi, ergenlik sorunları ile ilgili çalışmalar, Okul Öğrenci Kurulu çalışmaları, meslek seçimi, verimli ders çalışma, ÖSS'ye hazırlık ve çeşitli eğitsel konularla ilgili çalışmalar yürütülmektedir.

  Okulumuzun restorasyonu sırasında, arka bahçeye yaptırılmış olan kantin ve oturma salonu da sürekli olarak öğrencilerimize hizmet vermektedir.

  Okulumuzda yatılı öğrenci bulunmamaktadır.

  Bireyin duygusal ve düşünsel gelişiminde yönlendirici bir işlev üstlenen eğitimin bu eğitimi verenlerce birliktelik yaratılarak yürütüldüğü bir geleneğe sahip olan Güner Akın Lisesi; gerek çevre okullarca, gerekse de bölgede ikamet eden yurttaşlar tarafından kabul gören kurumsal bir yapıya sahiptir. Gelenek-gelecek denkleminin yerleşik hal aldığı lise, bölge halkının gelişim düzeyinin yükselmesinde uzun yıllardır önemli bir rol oynamaktadır.   Forum Saati Cuma 16 Kas. - 5:16:33