Hasköy Güner Akın Lisesi Forumuna Misafir


  Türkiye'yi Aihm'e şikayet edecekler...

  Paylaş
  avatar
  duygusuzduygu
  Özel Üye
  Özel Üye

  Kadın
  Kayıt tarihi : 16/09/07
  Mesaj Sayısı : 965
  Yaş : 32
  Nerden : büyük çamlıca tepesi/üsküdar/istanbul:)))
  Okul Durumu : Mezun

  Burcum : Ikizler
  Tuttuğu Takım :
  Ruh Halim :

  Rep Gücü : 12338
  Rep Puanı : 2
  050508

  Türkiye'yi Aihm'e şikayet edecekler...

  Mesaj tarafından duygusuzduygu

  DİSK, KESK ve TÜRK - İŞ temsilcileri 1 Mayıs'ta yaşanan olayları Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne ve Uluslararası Çalışma Örgütü'nün gündemine taşıyacaklarını açıkladı. Sendikalar ayrıca yaptıkları ortak basın toplantısında 1 Mayıs 2009'da Taksim Meydanı'nda olacaklarını dile getirdi.

  DİSK Başkanı Süleyman Çelebi, KESK Başkanı İsmail Hakkı Tombul ve TÜRK - İŞ Genel Sekreteri Mustafa Türkel, ortak basın toplantısı düzenleyerek 1 Mayıs'ta yaşanan olayları değerlendirdi. Toplantı öncesi 1 Mayıs'ta yaşanan olayların görüntüleri ve gazete küpürlerinden oluşan bir belgesel film gösterildi.

  Basın bildirisini DİSK Başkanı Çelebi ve KESK Başkanı Tombul ortak olarak okudu. İstanbul Valisi Muammer Güler'in orantılı güç kullanılacak sözlerini eleştiren DİSK Başkanı Çelebi, yaşananların orantılı gücün ötesinde olduğunu ifade etti. 1 Mayıs öncesinde yapılan açıklamalarla hükümetin ve İstanbul Valisi'nin ortamı gerdiğini savunan Çelebi, 1 Mayıs 2009'da da İşçi Bayramı'nı Taksim Meydanı'nda kutlamak konusunda kararlı olduklarını dile getirdi.

  Daha 1 sene süre olduğunu ve hükümetin gereken tedbirleri alması gerektiğini belirten Çelebi, kutlamaların Taksim'de yapılmasının sağlanması gerektiğini söyledi. 1 Mayıs'ta yaşanan olayları da değerlendiren Çelebi, yaşanan olaylardan dolayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, İstanbul Valisi Muammer Güler ve İstanbul Emniyet Müdür Celalettin Cerrah hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını ve konuyu Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne ve Uluslararası Çalışma Örgütü'nün gündemine taşıyacaklarını belirtti.</SPAN>

  kaynak=sondakika.com</FONT>


  _________________
  NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENEE:!!!
  Bu yazıyı burda paylaş : diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

  Yorum yok.


   Forum Saati Salı 18 Ara. - 13:28:20