Güner Akın Lisesi Öğrenci ve Mezun sitesi

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hasköy Güner Akın Lisesi Forumuna Misafir

2008 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS): 2. Ek Yerleştirmeye İlişkin Basın Duyurusu

myLost
    myLost
    Üye
    Üye

Erkek
    Okul Durumu : Mezun

Burcum : Akrep
    Tuttuğu Takım : 2008 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS): 2. Ek Yerleştirmeye İlişkin Basın Duyurusu Besikt10
    Ruh Halim : 2008 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS): 2. Ek Yerleştirmeye İlişkin Basın Duyurusu Images12

Rep Gücü : 17746
    Rep Puanı : 0
    251108

2008 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS): 2. Ek Yerleştirmeye İlişkin Basın Duyurusu Empty 2008 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS): 2. Ek Yerleştirmeye İlişkin Basın Duyurusu

Mesaj tarafından myLost

2008 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS): 2. Ek Yerleştirmeye İlişkin Basın Duyurusu 6E45E475C57936448161BC36r

Yükseköğretim Genel Kurulunun 20.11.2008 tarihli kararı uyarınca, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinin kontenjan sınırlaması olmayan lisans ve önlisans programlarına 2. Ek Yerleştirme yapılacaktır.

Adayların 2. Ek Yerleştirmede tercih yapabilmeleri için, 2008-ÖSS’de ÖSS-SÖZ-1, ÖSS-SAY-1, ÖSS-EA-1 ve ÖSS-DİL puan türlerinin herhangi birinden en az 145 puan almış olması veya sınavsız geçiş haklarının bulunması gerekmektedir.

2. Ek Yerleştirmede, daha önce yapılmış olan Merkezi Yerleştirmede ve Ek Yerleştirmede;

a) hiç bir yükseköğretim programına yerleştirilmemiş olan adaylar ile,

b) bir örgün yükseköğretim programına yerleştirilmiş ancak kesin kayıt yaptırmamış olan adaylar

tercih yapabileceklerdir. Yalnız sınavsız geçiş hakkı bulunan adaylar, Tablo-3A’da sınavsız geçiş koşullarını sağladıkları açıköğretim önlisans programlarından tercih yapabileceklerdir.

2. Ek Yerleştirme tercih işlemleri, adaylar tarafından http://www.osym.gov.tr internet adresinden 1-3 Aralık 2008 tarihleri arasında yapılabilecektir.

Kamuoyuna duyurulur
    Bu yazıyı burda paylaş : reddit

Yorum yok.

Similar topics

-

Forum Saati Çarş. 8 Mayıs - 17:53:36