Güner Akın Lisesi Öğrenci ve Mezun sitesi

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hasköy Güner Akın Lisesi Forumuna Misafir

Ek yerleştirme başvuruları için yarın son gün

MeRvee
    MeRvee
    Hızlı üye
    Hızlı  üye

Kadın
    Okul Durumu : Hiçbiri

Burcum : Aslan
    Tuttuğu Takım : Ek yerleştirme başvuruları için yarın son gün Fb190710
    Ruh Halim : Ek yerleştirme başvuruları için yarın son gün Anlayi10

Rep Gücü : 18195
    Rep Puanı : 0
    121008

Ek yerleştirme başvuruları için yarın son gün Empty Ek yerleştirme başvuruları için yarın son gün

Mesaj tarafından MeRvee

Ek yerleştirme başvuruları için yarın son gün 2F4C96DFB1943B4BBB576E0Br
    Üniversitelerdeki boş kontenjanlara yapılacak ek yerleştirme için başvurular yarın sona eriyor.

Adaylar, ek yerleştirme için hazırlanan kılavuza, ÖSYM'nin ''www.osym.gov.tr'' internet adresinden ulaşabilecekler. Kılavuz ayrıca sınav merkezlerinden de alınabilecek. Dağıtımın geciktiği bölgelerde, adaylar kılavuzu yarından itibaren alabilecekler.

Ek yerleştirmeye başvurabilmek için 2008 ÖSS'ye başvurmuş olmak gerekiyor. Ek yerleştirmeye, merkezi yerleştirmede bir yükseköğretim programına yerleştirilmiş olan adaylar (Açıköğretim Fakültesinin kontenjansız programlarına yerleşenler hariç) başvuramayacaklar. Ek yerleştirmede tercih yapabilmek için hiçbir yere yerleştirilmemiş veya Açıköğretim Fakültesinin kontenjansız programlarına yerleştirilmiş olmak gerekiyor.

2008'de özel yetenek sınavı ile bir yükseköğretim programına yerleştirilmiş adaylar da ek yerleştirmeye başvurabilecekler.

2008-ÖSS'ye girmeyerek sadece sınavsız geçiş için başvuran, 2008-ÖSYS'de sınava girmek için başvurduğu halde sınava girmeyen veya 2008-ÖSYS'de sınava girerek 145'in altında ÖSS puanı alan meslek lisesi mezunları, sadece Tablo-3A'dan kendi alanlarındaki yükseköğretim programlarını tercih edebilecekler.

KONTENJANLAR

Devlet ve vakıf üniversiteleri ile KKTC'deki ve yurt dışındaki üniversitelerde 23 bin 480'i lisans, 65 bin 977'si ön lisans olmak üzere toplam 89 bin 457 boş kontenjan bulunuyor.

Devlet üniversitelerinin lisans programlarında 7 bin 941, ön lisans programlarında 47 bin 896 olmak üzere toplam 55 bin 837 boş kontenjan mevcut. Vakıf üniversitelerinde 6 bin 691 lisans, 15 bin 901 ön lisans; KKTC'deki üniversitelerde 8 bin 357 lisans, 2 bin 180 ön lisans; yurt dışındaki üniversitelerde de 491 ön lisans programı boş bulunuyor.

Ek yerleştirme ile üniversitelere girmeye hak kazanan adaylar, 20-22 Ekimde kayıt yaptıracaklar
    Bu yazıyı burda paylaş : reddit

ali bayar

Mesaj Paz 12 Ekim - 22:14:05 tarafından ali bayar

hayırlısı olur inş bnde varım inş tutar :S:S
    ebru

Mesaj Ptsi 13 Ekim - 15:37:31 tarafından ebru

hayırlı haberlerinizi bekliyoruzz arkadaşlarr. çanakkale yazan var mıı
    duygusuzduygu

Mesaj C.tesi 18 Ekim - 20:23:40 tarafından duygusuzduygu

ne oldu bunun sonuçları ya bize gelen var mı??

Similar topics

-

Forum Saati Ptsi 20 Mayıs - 15:33:09