Güner Akın Lisesi Öğrenci ve Mezun sitesi

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hasköy Güner Akın Lisesi Forumuna Misafir

İstanbul'da sıkıyönetim...

duygusuzduygu
    duygusuzduygu
    Özel Üye
    Özel Üye

Kadın
    Okul Durumu : Mezun

Burcum : Ikizler
    Tuttuğu Takım : İstanbul'da sıkıyönetim... Besikt10
    Ruh Halim : İstanbul'da sıkıyönetim... Cilgin10

Rep Gücü : 18278
    Rep Puanı : 2
    300408

İstanbul'da sıkıyönetim... Empty İstanbul'da sıkıyönetim...

Mesaj tarafından duygusuzduygu

İstanbul'da sıkıyönetim... C02B948FEA655D46A0D66DD0r

1 mayıs kutlamaları için Vali Güler'den açıklama...

— Hafta başından beri gündemde olan 1 Mayıs'ın Taksim'de kutlanması ile ilgili daha önce yaptığımız açıklamayı tekrar ediyorum. Taksim'in toplantı yeri olmaması nedeniyle Taksim'de herhangi bir toplantıya izin verilmeyecek. Ancak anıta çelenk koyulması talebi olumlu karşılandı. Toplu kutlamanın yapılması ise mümkün değil.

— Herkesi sağduyu ve itidal içinde 1 Mayıs'ı kutlama talebimi yineliyorum.

— Emekçi örgütlerinin kanunlara saygı duyma borcu vardır.

— Kanuna uygun davranmanın mükellefiyeti vardır. Yarın kanunsuz yürüyüşe engel olacağız.

— Böylesine bir planlamanın beraberinde getireceği ulaşımda aksamalar olabilir.

— İstanbulluları tedbirli olmaları konusunda bilgilendirmek zorundayız.

İSTANBUL'DA SIKIYÖNETİM

—Şehir hatları seferlerinde Kabataş-Beşiktaş-Karaköy'den vapur seferi yapılmayacak. Sirkeci-Kabataş hattı çalıştırılmayacak, Kabataş-Taksim füniküler sistem çalıştırılmayacak, metro çalışmayacak, otobüsler Taksim meydanında bekleme yapmayacak.

— Beyoğlu'nda 41, Şişli'de 19, Kağıthane ilçesinde de 6 olmak üzere toplam 66 ilköğretim okulunun yarın için tatil edildi.

— Beşiktaş-Karaköy ve Kabataş iskeleleri 12.00'ye kadar kapalı.

— Yasaların öngördüğü tedbirleri güvenlik güçleri uygulayacak.

— Güvenlik güçleri ile karşı karşıya gelinmemesini arzu ediyoruz.

— İllegal örgüt olarak baktığımız kesinlikle sendikalar ve sivil toplum örgütleri değil. İllegal örgütler, böyle kalabalıkları uygun ortam olarak görüyor.

— Turizmciler de böylesine eylemlerin İstanbul adına olumsuz olacağını açıklamışlardır.

KANUNSUZ EYLEME MÜDAHELE EDİLİR

— Emekçilerin de bize bu konuda yardımcı olmalarını bekliyorum

— Alınan tedbirlerin en iyi şekilde uygulanması konusunda arkadaşlarımız da çalışıyor

— Gerekli güvenlik önlemleri alındı

— Yeteri kadar polis var. devletin bu konuda kanunsuzlukları önleyici tedbirleri alması için planlamalar yapıldı

— Canlı yayın araçları da Gezi Parkı'nın olduğu alanda kalabilecek

— Orantılı güç-orantısız güç gibi ifadeler kullanıldı.

— Kanunlardan bahsederek polisin ancak kanunun gerektirdiği hallerde zor kullanacağını söyledim. Ancak kanunsuz eyleme müdahale edileceği de açıktır

— Köprülerle ilgili bu sene herhangi bir kısıtlama olmayacak

— Güvenlik ile ilgili tedbirler normale döndüğünde açıklayacağız

— Dolmabahçe, Şişhane ve Şişli'de toplanıp Taksim'e gelinmek istenmesine karşın alınmış tedbirlerdir

— Ulaşımın saydığım bölgeler dışında kısıtlanması söz konusu değildir

KANUNLARI BEN Mİ YAZDIM

— Herhangi bir kâbusa sebep olmadan da coşku içinde kutlanması mümkündür

— Kanunları TC yazıyor ben değil. Herkes kanunlara uymak zorunda. Kimsenin kanunları uygulamaması mümkün değil.

— Huzur ve barış içinde kutlayalım. Özgürlükler ancak demokrasilerde uygulanabilir.

— İnşallah yarın sıkıntı ve endişe ortam yaşamayız

— Toplantı ve gösteriş yürüyüş kanununa göre yerler tespit edilirken bazı şeyler göz önünde bulundurulur.

— Gerekli önleyici aramalar yapılacaktır. Bu polisin ve jandarmanın bölgesinde kanunun öngördüğü aramalar yapılacaktır. Bunlar suç işlenmesinin önlenmesi için tedbirlerdir.

— Umarız emekçiler ile polis karşı karşıya gelmez.

— Biz gerilim ortamı yaşatmak istemiyoruz.

— Biz zaten polise bir direniş olmadığı takdirde polisin müdahalesi söz konusu olamaz.

— İnşallah böyle bir sıkıntı yaşanmaz.

— Bu konuda sorumluluk duygusuyla hareket edersek taraflar olarak, sorun yaşamayız.

— Kanunen izin verilmeyen bir toplantıya gelinmezse karşı karşıya gelinmez.

— Örgütler bu gösterilerin hukuken izin verilmiş bir toplantı olmadığını, bu toplantıya iştirakın polis tarafından engelleneceğini söylüyorum.

— Büyük bir kaos ortamı gibi düşünmeyin ama günlük hayatı etkileyeceğini söyleyeyim.

SENDİKALARDAN VALİ HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

1 Mayıs'ı Taksim'de kutlamak isteyen sendikalar İstanbul Valisi Muammer Güler hakkında suç duyurusunda bulundu.

kaynak=hürriyet.com.tr(30.04.2008)

En son admin tarafından Çarş. 30 Nis. - 23:36:34 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi (Sebep : resim eklendi)
    Bu yazıyı burda paylaş : reddit

ali bayar

Mesaj Çarş. 30 Nis. - 23:33:41 tarafından ali bayar

gözlerim yaşarıcak yaa biri Türkiyeden Haberlere konu açtıı ..!resim yok ama bn eklerim onu
    deniz_yıldızı

Mesaj Çarş. 30 Nis. - 23:36:41 tarafından deniz_yıldızı

hahahha ali mutlu olmussundur heralde senden başkası konu açtı buraya Very Happy:D:D

offff yaa versinler 1 mayıs ı tatil rahatlasın millet çoğu ülkede tatil ve olay falan olmuo bir bizde böle oluo insanlar 1 mayıs ta rahatça bir yerlerde oturamıolar istedikleri yerlere gidemiolar sonrada önlem alındı çıkıp diolar
    duygusuzduygu

Mesaj Çarş. 30 Nis. - 23:54:56 tarafından duygusuzduygu

ya resim eklemeyi bilmiyordum bir dahaki sefere inşallah:D ben seni bundan sonra yalnız bırakmam merak etme::Dgüzelim tatil olsun diyorsun da zaten zırt pırt tatil yapan bir ülkeyiz tembelliğe alışığız hem birileri bir şeyler kutlayacak diye neden tatil olsun ki... adam taksim de yapamazsınız milletin hayatını tehlikeye attıramam diyor.ordan sendika baskanları engelleyemezsiniz diyor.ya ülkede 3 kadın canlı bomba var nerde ne zaman ne yapacakları belli değil sen binlerce kişi orda toplanacaksın arana provakotörler girecek esnafın camı cercevesi asağı inecek.bugüne kadar kaç olaysız 1 mayıs geçirdi bu ülke hiç...o kadınlardan biri araya sızıp patlattıgında ölen insanların hesabını kim verecek sendika baskanları mı?ülkenin zor bir dönemden gectigini bile bile bunda ısrar etmek milleti germekten baska bir seye yaramıyor.ayrıca deniz yıldızı yurtdısındada oluyor böyle olaylı mitingler nadir de olsa.bizim burda olay cıkmasını isteyen polısle bu işçileri karşı karsıya getiren gruplar teröristler oldugu için bu olaylar bizde cok daha fazla.
    ebru

Mesaj Perş. 1 Mayıs - 9:05:38 tarafından ebru

bizim okul gene tatil diil dimi:D
    duygusuzduygu

Mesaj Perş. 1 Mayıs - 12:39:15 tarafından duygusuzduygu

66 okul tatil de sizinki geçiş güzergahında degil o yüzden kapalı degil herhalde:D
    deniz_yıldızı

Mesaj Perş. 1 Mayıs - 12:40:14 tarafından deniz_yıldızı

zırt pırt tatil yapılsın demiorum adamların istediği 1 mayısın tatil olması deil mi versinler 1 mayısı tatil yılda bir günden kimseye bir şey olmaz 1 mayısından tatil olmasını isteyenlerde bir daha ağzını açıp bir şeyde söyleyemezler bence bu mitingler 1 mayıs tatil olmadığı için düzenlenmiyor mu ?? yaşanacak olaylar yüzünden bir çok şey engelleniyor bu gün vapurla üsküdara gitmeye kalkın gidebilir misiniz hayır bazı yerlere otobüs falan yok taksimi söylememe gerek bile yok geçen yıl bir kafede oturan çifti polisler tokatlamıştı onların bir suçu olduğunu kim söyleyebilir daha bunlar gibi bir çok olay yaşanıyor boş yere insanların huzurunu kaçırıyorlar insanlar başıma bir şey gelir mi diye sokaklarda rahatça gezemiyor bakın avrupaya 1 mayısın tatil olmadığı kaç ülke var evet o ülkelerdede olaylı mitingler oluyor ama hiç biri 1 mayıs yüzünden olay çıkarmıyor çünkü o ülkelerde bu gün tatil dolayısıylada hiç bir işçi bizim tatilimiz yok deyip olay çıkaramıolar bizim ülkemizdede olaysız geçebilcek bir gün olaylı oluyor ve insanlar zarar görüyor peki bunun hesabını kim verecek Question Question
    duygusuzduygu

Mesaj Cuma 2 Mayıs - 9:53:38 tarafından duygusuzduygu

işçilerin,emekçilerin isteği yalnızca 1 Mayıs'ın tatil olması değil...1 Mayıs tatil olsa da onlar sokaklara inecekler tatil olmasa da...bu bir bayram sokaklarda kutlamak eğlenmek en doğal hakları ben buna karşı cıkmıyorum.ama zor günler geçirdiğimizi herkes biliyor insanların tahammül sınırlarının sonda oldugunu da biliyorlar bu yüzden dedim ki çıkmasınlar bugün de sokaga yok cıkacaklarsa miting boyutuna cevirmesinler...illa da taksim diye tutturdular...sen ver bunlara tatili çıkmayacaklar mı sanıyorsun cıkacaklar...yine olacak olaylar...1 mayıs ın tatil olmasını istiyorlar ama sunu da düşünsünler biraz bugünün tatil olması onlara cok bir sey kazandırmaz ama ülkenin kaybı büyük oluyor...devir bencil olma devri değil...bak kaç gündür taksim diye tutturdularr ne olduu...savaş alanına döndü etraf... bunun böyle olacagını bilmiyor muydu işçiler...ben işçiler suçludurlar demiyorum haklarını kullanmak istiyorlar ama düşünmeleri gerekirdii...bak görüntülere izle bir orda kaç tane emekçi işçi görüyorsun...10 tanesi işçiyse 20 tanesi örgüt üyesii provakotör..... polislerin şiddet uygularken bazen ayarı kacırdıgını düşünüyorum ama böyle bir ortamda sinirlerine hakim olmak çok da kolay degil...bacak kadar cocuklar bile ellerinde tas sopa polise girişiyor...sert olmak zorundalar bunlara karşı...ama hepsini aynı kefeya koymak olmaz bu sene de oturan genclere sert cıktı polis ama eger baktıysan yere düşmüş yaralıyı kkorumaya çalışan polisler de vardı...aarada cok gerilenler olabiliyor.
    deniz_yıldızı

Mesaj Cuma 2 Mayıs - 10:13:14 tarafından deniz_yıldızı

görüntüleri falan izledim haklısın aralarında çok fazla işçi olduğunu söyleyemicem ama hepsinin de örgüt üyesi olduğunu da söyleyemeyiz çünkü yoldan geçerlerken gençlere falan soruyorlar sizde katılın sizin için uğraşıyoruz bizim geçti artık bari size tatil olsun diolar bazı akıllılarda öle gidince çoğu genç olmuş oluyo tabi bunun da ne kadar doğru olduğunu bilemem belki kendi gibi düşünenlerden de oluşabilir scratch scratch bu konu içinden çıkılmaz bir konu ülkenin kaybı büyük olur derken ne demek istediğini anlamadım... ayrıca polislerin biraz daha sakin olması gerekiyor çünkü bakarsak görüyoruz ki o anki öfkeyle suçsuzlar da zarar görüyor...
    duygusuzduygu

Mesaj Cuma 2 Mayıs - 11:49:53 tarafından duygusuzduygu

milyonlarca işçinin işi bir günlüğüne bırakması sence de ekonomik açıdan zarara ugratmaz mı bizi...neyse hadi bunu geçelim önemsiz diyelim...polisler konusunda haklısın diyebilecek bir seyim yok ama diyorum ya her insanın bir sabır noktası oluyor sucsuzlar da arada kaynıyor...sen sinirlendiğinde bir yerlere vurmak bir seyleri kırmak istemez misin???polisler de insan onların da bazen çileden çıktığı durumlar olabiliyor...ama bunlar cok fazla değil tek tük...her mesleğin iyisi kötüsü olabiliyor...amirleri gereken cezayı verecektir diye düşünüyorum.ama haberler öyle bir veriyolarki olayı insanın polislere güveni kalmıyor.gösteriye gelince...gerçek işçi emekçi olay cıkarmaz sessis sedasız eylem yapacaksa yapar gider.gösterilerdeki olay cıkaranların hepsi provakotördür ortamı germek isteyen insanlardır...o kaldırımları yapanlar da işçii emekçi insan emekçi arkadaşının yaptığı şeyi bozar mı?bence bozmaz...aralarında tek tük işçi vardır onlar da dolduruşa gelen insanlardır.her ne olursa olsun orda yüzde doksanlık kesim örgüt üyesidir ama pkk ama baska bir sey.eger ben yanılıyorsam eger böyle degilse o zaman yazıklar olsun öyle emekçiye işçiye halkı adamına:S:S:
    deniz_yıldızı

Mesaj C.tesi 3 Mayıs - 12:19:51 tarafından deniz_yıldızı

ekonomik açıdan zarar diyorsun ama 1 mayısta harcanan miktar 1 MİLYAR DOLARIN ÜZERİNDE üstelik bu miktar esnafın,orada atılmak için kullanılan gaz bomboları vs. için harcananları bu paranın içine dahil etmeden ki miktar...ayrıca bayram tatillerini ve resmi tatilleri biliyoruz o günlerde de tatil olduğu halde işler hiç aksamıyor çünkü tatillerde de vardiyalıl olarak çalışanlar var dolayısı ile 1 mayısın tatil olması bizi ekonomik yönden etkilemez...
    Polislerin bir anlık sinirlenmelerini de görüyoruz işte...çalışmaya çalışan muhabirin kolunu kırdılar,kameramanın kamerasını kırdılar,hastahanelere gaz bombası vs. fırlattılar,suçsuz yere İstanbul'u ziyarete gelmiş olan turistleri coplarla dövdüler,bir hastahanede çalışan hemşireyi dövdüler...polisler suçlu ile suçsuzu hani ayırabiliyordu hani bu yıl hiç bir suçsuza dokunulmayacaktı herkes rahatça işini yapabilecekti 2 gündür haberlerde İstanbul'da 1 mayıs yüzünden olanları izliyoruz böyle koruyorlar bizi...
    Bende artık kesinlikle emin oldum orada yürüyüş yapıp,olay çıkaran,miting düzenleyenler kesinlikle provakotör yada örgüt üyeleridir çünkü başkası bu kadar acımasız olamaz dünkü haberleri izledikten sonra bundan iyice emin oldum...
    duygusuzduygu

Mesaj C.tesi 3 Mayıs - 12:48:19 tarafından duygusuzduygu

1.si bu işçi bayramı oldugundan bütün işçilerin eglenme tatil yapma hakkı olurdu bu durumda vardiyalı işçi çalıştıramazsın.ne diyeceksin yarınız bu sene yarınız seneye tatil yaparsınız mı diyeceksin???
    2.si tamam degilim tatil oldu sen sanıyor musun ki bu zarar olmayacaktı tatil olacaktı ohh her sey güllük gülistanlık...1 milyar dolarlık zarara ugratan tatil istekleri olup da kabul edilmeyen emekçi kesim degil örgüt üyeleri bu ülkede milyonlarca pislik var örgüt üyesi var.onlar işçi görüntüsü altında yine halkı kıskırtarak polislere taşlı sopalı saldıracak camı cerceveyi aşağı indirecek yine ortamı gereceklerdi bu zararın sebebi işçi bayramının tatil olmaması degil.
    3.sü polislerin hepsini zan altında bırakıyorsun bazı polisler diye yazarsan sevinirim ki ben sana zaten hak verdim bazı polislerimizin sinirlerine hakim olamadıgını gördüm yakıstıramadım ama hepsi için bunu soyleyemeyiz ben o kalabalıkta yaralının basında oturup aglayanı da gördüm kucagına alıp kacırmaya calısanı da yaralıların basına dikilip herhangi bir sey gelmesin diye dikileni de...
    4.sü 1 mayıs'ın olaylı bir gün oldugunu biliyorsun bangır bangır herkes yayın yapıyor su caddelerde dolasmayın suralara gitmeyin provakotörler arasında zarar görürsünüz diye kardeşim gitme bir gün de o cadde üstünde bir yere ne olur yani ha diyeceksin ki adamın özgür iradesi hakkı nerde isterse orada içer tamam içer hakkıdır ama o gün herkes gergin zaten bunu yapmanın bir anlamı yok bir gün oralara gitmezsen bir sey kaybetmezsin.
    5.si bütün dünya bizde insan hakları olmadıgını demokrasi olmadıgını düşünüyor bu görüntülerle haber bültenlerinin yarısını kaplarsan adamların eline koz vermiş olursun onlar işin aslını bilmediklerinden sanki ordaki herkes sucsuz polis onları dövüyor gibi gösterirler..örgüt üyelerinin de istedikleri tam olarak bu.askeri alanda bir sey yapamadılar ekonomik olarak yıkacaklar uluslararası alanda bizi rezil edecekler ki yok edebilsinler.
    6.sı asla va asla işçi bayramı adına uygun kutlanmıyor bu ülkede kutlanamaz da...ne zamanki bu ülkede terör biter anca o zaman dediklerin olur tatil de olur eglence de olur...ama buna daha cok zaman var gibi gözüküyor...
    5.si
    deniz_yıldızı

Mesaj C.tesi 3 Mayıs - 13:38:21 tarafından deniz_yıldızı

tamam düzeltiyorum söylediklerim bazı polisler için geçerli...
    ben bunları yapanların örgüt üyeleri yada provakotörler olduğundan emin oldum zaten...çünkü yani mantıklı olarak bakarsak bir işçinin yada halktan biri bu kadar acımasız bu kadar düşmanca yaklaşamacağını görüyoruz...o yüzden bu konuda bende sana hak veriyorum ama insanların bir şekilde zarar görmeleri sinirlerimi bozuyor birde 2 gündür hayatımızda başka bir şey yokmuş gibi sırf 1 mayıs haberleri verip iyice kötü duruma düşürüyorlar bizi bu yüzden tatil olsa belki bu kadar kötü olmazdı diye düşünüyorum ama iyice emin oldum ki bizim ülkemizde olmaz olsada fark etmez...

UMARIM BİR DAHAKİ 1 MAYIS DAHA AZ HASARLI OLUR!!!!!
    duygusuzduygu

Mesaj C.tesi 3 Mayıs - 18:35:59 tarafından duygusuzduygu

bazı kesimler kimseyi kürt oldugu için dışlamadığımızı aynı vatanın cocukları oldugumuzu anlarlarsa...bir millet olmanın bir ulus olmanın bilincine varırlarsa ve ülkenin batısına saglanan haklar dogusuna da saglanırsa belki o zaman gercekten sorunsuz günlerimiz olur...belki o zaman 1 Mayıs gercekten anlamlı olur ismine yakısır sekilde kutlanır..ne dersin umutlanmak için çok mu geç???yoksa gercekten o günler bir gün gelecek mi yeni nesil sayesinde...
    deniz_yıldızı

Mesaj C.tesi 3 Mayıs - 18:44:46 tarafından deniz_yıldızı

bence umut güzel bir şey umudumuz hep olsun...ama öyle bir gün geleceğinden de emin değilim açıkcası ülkemizdeki insanlar birbirlerine karşı her gün biraz daha düşmanca bakıyor bu yüzden zor olabilir ama bizimde 1 mayısımızın güzel geçtiği günler keşke olabilse...
    ali bayar

Mesaj C.tesi 3 Mayıs - 20:06:15 tarafından ali bayar

hersene bizim burda olay olurdu bu sene olmadı şaştım çok bekledim olucak diye ama olmadı..
    deniz_yıldızı

Mesaj Paz 4 Mayıs - 12:25:00 tarafından deniz_yıldızı

aynen bizim burda da olay olmadı ama ssk'nın orda olmuş sanırım...
    inşallah seneye bir şey olmaz...
    duygusuzduygu

Mesaj C.tesi 17 Mayıs - 17:18:23 tarafından duygusuzduygu

anadolu yakasında hiç böyle olaylar olmuyor...su ümraniye taraflarında bir yer dışında
    deniz_yıldızı

Mesaj C.tesi 17 Mayıs - 20:13:25 tarafından deniz_yıldızı

ne güzell yaa biz burda bir yere gidemiyoruz 1 mayıslarda evde oluyoruz iğrenç bir durum...
    duygusuzduygu

Mesaj Salı 20 Mayıs - 12:09:27 tarafından duygusuzduygu

ee biz de çok çektik zamanında... hem benim işim daha kötüydü nişantaşı nda okuyordum taksim den geçmek zorunda kalıyordum:S:S biraz huzur iyi geldii siz orda oalyların içinde oturunbizz ohh rahatız:D:DP
    deniz_yıldızı

Mesaj Salı 20 Mayıs - 12:16:06 tarafından deniz_yıldızı

haksızlıkkk yaaa şu okul bitsin bende taşınacam burdan teyzemin yanına gitcem oraya yerleşicem Very Happy:D:D
    duygusuzduygu

Mesaj Salı 20 Mayıs - 12:18:09 tarafından duygusuzduygu

gel gel burda öyle olay olmaz havası güzel trafiği sadece köprü girişinde görürsün... tam yazlık mekan... tabii kadıköyden sonrasında geçme:D
    deniz_yıldızı

Mesaj Salı 20 Mayıs - 12:27:15 tarafından deniz_yıldızı

beykoza gitcem dağlara çıkcam bir daha indiremiyecekler beni Very Happy:D:D:D

Similar topics

-

Forum Saati Ptsi 20 Mayıs - 14:44:17